Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Základní školy a mateřské školy Oloví
Základní škola a mateřská škola Oloví, p.o.

Výlet do Prahy

Výlet do Prahy

Na konci měsíce května se uskuečnil výlet žáků naší školy do Prahy

Tento tematický zájezd je každým rokem plánován pro sedmý ročník, neboť v rámci výuky dějepisu si žáci osvojují znalosti historie čeeských dějin. V Praze exkurze začala objednanou návštěvou muzea Karlova mostu. Po výkladu s prohlídkou exponántů se skupina rozdělila na dvě skupinky. Druhá část prohlídky byla vedena z lodi po Vltavě. Průvodce zajímavým vyprávěním zaujal posluchače fakty o Karlově mostu, stavbě i příběhy z doby, kdy most vznikal. Zajímavé bylo také to, že jsme se lodí dostali až do míst na Kampě, kde se natáčel sriál Chobotničky. Procházkou jsme došli na Staroměstské náměstí, kde jsem žákům podala výklad o místě popravy českých pánů, prohlédli jsme si sochu Mistra Jana Husa a připomněli si jeho význam. Zajímavé bylo sledování odbíjení času na Staroměstské radnici. Výlet byl zakončen návštěvou obchodního centra v Palladiu. Cesta domů autobusem velmi pěkný výlet ukončila.

Poděkování za přípravu a organizaci patří Mgr. L. Filandrové a Mgr. M. Kamasové

Datum vložení: 28. 6. 2024 15:04
Datum poslední aktualizace: 28. 6. 2024 15:14
Autor: Správce Webu

Základní škola

Školní por. pracoviště

Úřední hodiny:
Po–Pá  7:30–14:00 nebo dle domluvy

Podpora školy pro rodiče a děti:

školní psycholog:  
mdudasiu@zsolovi.cz

speciální pedagog: 
sutah@seznam.cz

výchovný poradce:  
hasvo@seznam.cz

Ovoce a zelenina do škol

Mohlo by Vás zajímat