Rovnou na obsah Rovnou na menu
Základní školy a mateřské školy Oloví
Základní škola a mateřská škola Oloví, p.o.

Masopust 2024

Tuto lidovou tradici si připomněli naši žáci 8. února.

Prvňáčci až čtvrťáci společně s učitelkami p.Srbovou, p.Křivánkovou, p.Hofmanovou a p.učitelem Nedělou si vyrobili hezké masopustní masky. Pomáhali jim asistentky p.Dojčarová a p. Šimková. Druháci a čtvrťáci ve svém programu krátce vysvětlili význam Masopustu a pomohli i žáci deváté třídy, doplnili program a dbali na bezpečnost při slavnostním průvodu školou.
Průvod byl doprovázen muzikou, nechyběl bubínek, tamburína, na flétnu hráli žáci druhé třídy společně s třídní učitelkou. Ve třídách byli odměněni potleskem a pochvalami za velmi zdařilé masky. Letos Masopust končí v úterý 13. února, kdy máme jarní prázdniny. Jsme rádi, že jsme vše stihli, přestože ve třídách hodně dětí chybí pro nemoc. Společná fotografie u nástěnky bude památkou našeho masopustního průvodu.
Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli.

Zapsala Mgr. M.Kamasová

Datum vložení: 9. 2. 2024 13:54
Datum poslední aktualizace: 9. 2. 2024 13:58

Školní por. pracoviště